Shirts prezentuje

Przegląd Końca Świata: Feed (Newsflesh, #1) - Mira Grant, Agnieszka Brodzik

Rzecz, która najbardziej spodobała mi się w tej książce, to przede wszystkim styl pisania, który sprawia, że wręcz połyka się kolejne rozdziały. Mimo że mam kilka zastrzeżeń co do przewidywalności akcji oraz do irytujących bohaterów.

 

Co do samych bohaterów - najbardziej do nich pasuje ocena "okej". Im bardziej główny bohater tym bardziej jest doskonały i bez skazy, oczywiście skazy na utalentowaniu, bo nasza główna bohaterka jest nieco chora (to nie jest spojler). Każdy z bohaterów ma identyczne poczucie humoru, którego nie oceniam, bo de facto, każdy ma inne, jednak jednolite występujące w książce jest nieco irytujące. Jeżeli przełknie się te rzeczy podczas czytania całej książki i skupi na akcji, będzie okej.

 

Natomiast co do akcji, jak wspomniałam jest nieco przewidywalna. Nie zaskoczyła mnie, ale też tego nie oczekiwałam (przecież to młodzieżówka, a jak na młodzieżówkę jest całkiem niezła).

 

Nie wiem co jest takiego w tej książce, że potrafię bez wahania wymienić minusy, natomiast plusy przychodzą mi ciężko, a mimo wszystko oceniam książkę wysoko. Ma coś w sobie. Ma ciekawą historię, mimo że dosyć oczywistą. Styl, w którym jest prezentowana jest bardzo dobry. A chociaż nie lubię pierwszoosobowej narracji, ta nie za bardzo mi przeszkadzała. (Chociaż przypomniał mi się jeszcze jeden minus - autorka ma zwyczaj trzymać napięcie do końca rozdziału, gdzie występuje wielkie bum, a w następnym rozdziale mamy przeskok akcji do wydarzeń po wielkim bum, a ja natomiast z chęcią chciałabym przeczytać relacje co dzieje się podczas wielkiego kryzysu, a nie gdy już go rozwiązują.)

 

Jeżeli ktoś lubi młodzieżówki zdecydowanie polecam. Mogę również powiedzieć, że nie przepadam za tematem zombie, ale to nie przeszkodziło mi wciągnąć się zupełnie w tę książkę. Także zapewne to jej kolejny plus.