Shirts prezentuje

Duma i uprzedzenie - Anna Przedpełska-Trzeciakowska, Jane Austen

Zupełnie zaskoczyła mnie ta książka. Nie spodziewałam się, że dostanę tutaj tak logiczną i realną opowieść o miłości z XIX wieku. Mimo, że znałam zakończenie, chociaż nie czytałam, ani nie oglądałam Dumy i Uprzedzenia wcześniej (przyznajmy, że dużo się mówi o tej książce i ciężko nie zdawać sobie sprawy jak się zakończy) to mimo wszystko miałam wątpliwości co do poprawności moich przypuszczeń. Mogę zatem powiedzieć, że akcja była bardzo dobrze rozegrana.

 

Fakt, irytowały mnie niektóre postacie, tak jak matka głównej bohaterki, ale uszanowałam to, że w tamtych czasach byli tacy ludzie, zachowywali się tak a nie inaczej, a ich dzieci i tak musiały je szanować. Pod tym względem ta książka pokazuje nam dobry obraz jak wyglądały obyczaje w tamtych czasach.

 

Może i były pewne zdarzenia, bądź bohaterowie okazali się na tyle pozytywni, że książka jest tak optymistyczna i ma takie a nie inne zakończenie, ale ja uważam to za jej atut. Miło się czytało i fajnie się skończyło. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka.